Korekta autorska BPP

 

Niezależnie od bieżącej korekty opisów bibliograficznych w BPK, bibliografia podlega również korekcie autorskiej.

 

Po uzupełnieniu opisu publikacji zarejestrowanej w BPP bibliotekarz wysyła do autora tzw. mail weryfikacyjny z prośbą o sprawdzenie opisu przed jego upublicznieniem w Internecie.

 

Autorzy publikacji zarejestrowanych w bazie mogą także na bieżąco zgłaszać ewentualne błędy zauważone w opisach swoich publikacji.

 

Autorzy publikacji, które w chwili rejestracji w BPP nie byłe widoczne w bazach WoS lub Scopus, są proszeni o okresowe sprawdzanie, czy ich publikacje, nie zostały tam zindeksowane. Jeśli tak, należy ten fakt zgłosić w BPK za pomocą formularza kontaktowego. (Dla ułatwienia, w Bazie Scopus można ustawić odpowiedni alert w swoim profilu autora.)

 

Drobne zmiany (np. literówki) można zgłaszać telefonicznie – są one od razu poprawiane; tel. 12 628 29 67, 628 29 51.

 

Istotne zmiany (np. zmiana afiliacji publikacji, uzupełnienie lub zmiana klasyfikacji PKT i słów kluczowych, określenie charakteru pracy, indeksowanie w bazach) należy zgłaszać za pomocą formularza kontaktowego, który otwiera się w bazie BPP po wybraniu ikony „?” (pytajnik), znajdującej się przy opisie każdej publikacji.
W tym celu trzeba:
1. Zalogować się na swoje konto w BPP.
2. Wyświetlić rekord publikacji podlegającej korekcie.
3. Wybrać ikonę „?”
4. W formularzu kontaktowym wpisać uwagę lub komentarz. Nie trzeba wpisywać tytułu publikacji, autora itp.; wystarczy napisać co należy zmienić/uzupełnić, np. "jest w WoS" albo „Scopus – tak”.

 

Istnieje również możliwość dołączenia streszczeń publikacji (są one widoczne dla wyszukiwarek internetowych). Niezależnie od bieżącej korekty opisów bibliograficznych w BPK, bibliografia podlega również korekcie autorskiej.

 

 
© 2009 - 2024 Biblioteka Politechniki Krakowskiej
http://www.biblos.pk.edu.pl/